HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Правила на форум

Go down 
АвторПорака
Ghost.
Admin
Admin
Ghost.

Број на мислења : 31
Age : 25
Registration date : 2008-07-25

Правила на форум Empty
ПишувањеПредмет: Правила на форум   Правила на форум EmptyСаб Jул 26, 2008 7:20 pm

1. Строго се забранува било каков вид на спамирање.

2. Национализам, сексизам или било каква друга дискриминација е строго забранета.

3. Внимавајте на својот јазик, бидете културни и почитувајте ги останатите членови.

4. Забрането е пишување на неважни и неповрзани постови во врска со темата.

5. Строго е забрането постирање или било каква промоција на материјал кој нарушува авторски права и интелектуална сопственост.

6. Доколку постирате материјал кој не е дел од Вашиот труд, истакнете го оргиналниот автор доколку Ви е познат, доколку не - објавете од каде Ви е информацијата.

7. Сите порнографски содржини се забранети за постирање.

8. Администраторите и модераторите го задржуваат правото без претходно предупредување да менуваат и бришат мислења/теми.

9. Потписите можат да содржат слика не поголема од 475x85 пиксели. Доколку потписот содржи слика дозволени се 2 реда текст, доколку не содржи, дозволени се 3 реда текст.Максималната големина на фонтот во потписите е 3.
Потписот треба да е лично нешто кое ќе Ве претставува Вас или Вашата идеологија. Не ги користите потписите за бесплатно рекламирање. Дозволено е истакнување на линк до Вашиот личен блог, но не и до веб сајтот на Вашата компанија, во спротивно тоа се смета како СПАМ. Потписот одржувајте ги во нормални граници посочени во ова правило. Секој потпис кој не ги исполнува критериумите ке биде изменет од страна на администраторите.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://ristovi-forum.macedonianforum.net
 
Правила на форум
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Пред секое логирање :: Правила-
Отиди до: