HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 О д б о ј к а

Go down 
АвторПорака
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: О д б о ј к а   О д б о ј к а EmptyНед Aвг 03, 2008 10:37 pm

Што мислите за одбојката како спорт дали тренирате колку време и тн ? Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Marija
Напреден Форумџија
Напреден Форумџија


Број на мислења : 45
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: Re: О д б о ј к а   О д б о ј к а EmptyНед Aвг 03, 2008 10:50 pm

Jas sum Marija i treniram 3 godini odbojka,ucestvuvala sum na poveke natprevari,mnogu ja sakam odbojkata,naj omilena odbojkarka mi e Adrijana koja trenire vo Odbojkarskiot Klub Rabotnicki Fersped...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: Re: О д б о ј к а   О д б о ј к а EmptyПон Aвг 04, 2008 2:34 am

Јас многу ја сакам одбојката бидејќи е еден од најубавите спортови посебно за женски
Имам тренирано одбојка 2 години
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: Re: О д б о ј к а   О д б о ј к а EmptyПон Aвг 04, 2008 6:12 am

Суппер geek и Јас тренирам cheers и ке тренирам од Септембри па на Одмор сам саа cheers


Модев/Славков го освоија „Бич волеј 2008“
Минатогодишните победници, Модев/Славков, повторно беа најдобри на третото издание на отвореното првенство на Македонија во одбојка на плажа кое заврши денеска во Охрид. На „Бафало Бич“ во машкото финале, Модев/Славков победија против Милев/Ѓорѓиев, кои во рамките на натпреварите по групи, славеа во дуелот со своите ривали во финалето. Овој пат немаа среќа, загубија со 2:1.

Во женското финале кое исто така траеше полни 3 сета, минатогодишната победничка Сандра Ѓошева во двојка со Тања Алексовска не успеаја да го одбранат пехарот. Загубија во интересен дуел од Николина Ќурчиева и Власта Ружиновска.

Организаторите и годинава се потрудија да организираат една одлична манифестација, која веќе преоѓа во традиција.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Warlic - Admin
Admin
Admin
Warlic - Admin

Број на мислења : 104
Age : 23
Местолокација : (мкд)Струмица
Registration date : 2008-07-26

О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: Re: О д б о ј к а   О д б о ј к а EmptyПон Aвг 04, 2008 3:51 pm

Јас тренирав одбојка 3 месеци ама се откажав поради пробклеми со судијата - тренеро
ама добро е да тренираш

_________________
Warlic the best
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
О д б о ј к а Empty
ПишувањеПредмет: Re: О д б о ј к а   О д б о ј к а Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
О д б о ј к а
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Живот :: Спорт-
Отиди до: