HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Вицеви .

Go down 
АвторПорака
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Вицеви      . Empty
ПишувањеПредмет: Вицеви .   Вицеви      . EmptyПон Aвг 04, 2008 6:52 am

Дајте да се насмеете ... Казете некој виц можеби некој сте чуле денес? Да го слуснам и јас cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Вицеви      . Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви .   Вицеви      . EmptyПон Aвг 04, 2008 12:00 pm

-зошто татко циган ги фарба контејнерите црвено-жолти?
-да ги лаже децата дека јадат у мекдоналдс...

-Како се вика циган електричар?
-Гром

Што прави циганче пред компјутер?
-Чачка у Recycle Bin
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Вицеви      . Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви .   Вицеви      . EmptyПон Aвг 04, 2008 5:14 pm

enriquefan напиша:
-зошто татко циган ги фарба контејнерите црвено-жолти?
-да ги лаже децата дека јадат у мекдоналдс...

-Како се вика циган електричар?
-Гром

Што прави циганче пред компјутер?
-Чачка у Recycle Bin
хахахаха се посерах еввааа.... хахахахаахаха јадат у мекдоналдс ххахххаа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Вицеви      . Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви .   Вицеви      . EmptyПон Aвг 04, 2008 6:16 pm

ја уше нешто

На квиз
Прашање: Која европска земја е позната по полка и полонезија?
Одговор: Полинезија

Шветска маса

Што си вели педерот кога влегува во џамија ?
-Види шветска маса.

Скапо ноќевајње

На хотелска рецепција :
-Колку чини ноќевањето во еднокреветна соба во вашиот хотел?
-Шеесет и пет евра
-Имам само 50 .Ве молам да ме разбудите 15 евра порано!


Добра причина

- Зошто слонот не може да вози велосипед ?
- Нема палец за ѕвончето!

Тужибаба

-Како се вика полицаец што има токи-воки?
-Тужибаба.

Љубовен триаголник

Во љубовниот триаголник секогаш еден од аглите е тап.

Како го викаат

-Како се викаш?
-Александар
-А како обично те викаат?
-Алеексааандааааарррреееееее...

Русокоси и аквариум

Разговараат две русокоси:
-Ја промени ли водата во аквариумот?
-Не, се уште не ја испиле оваа.
Коректор
Зошто русокоса го мачка мониторот со коректор?
-Ги поправа початните грешки.

Ретардиран пријател
СМС:
“Учествувај во светскиот ден на борба против менталните болести. Испрати СМС порака во знак на солидарност на еден твој ретардран пријател, како што сторив јас.”

Русокоса и кафе
Како русокосата пие кафе?
-Лапнува лажичка кафе, па после и две коцки шеќер, пие чаша вода и седнува на печката.

Глупава жена
-Леле колку глупава жена сум имал!
-Зошто??
-Јас и купив фрижидер, а таа пак пере на раце...

Русокоса и кафе
Како русокосата пие кафе?
-Лапнува лажичка кафе, па после и две коцки шеќер, пие чаша вода и седнува на печката.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Sponsored content
Вицеви      . Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви .   Вицеви      . Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви .
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава И Култура :: Вицеви , Финти-
Отиди до: