HomeПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Share
 

 Игра на зборови

Go down 
АвторПорака
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:18 pm

Правилата многу едноставни...
Јас велам БидиКул
А вие почнувате нов збор на буквата Л т.е на последната буква од мојот збор
Пр:
Jас : форум
Следниот вели : мачка

Ајде ќе почнам
забава
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:19 pm

ајкула
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:20 pm

апарат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:22 pm

Топка Basketball
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Warlic - Admin
Admin
Admin
Warlic - Admin

Број на мислења : 104
Age : 23
Местолокација : (мкд)Струмица
Registration date : 2008-07-26

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:26 pm

ананас

_________________
Warlic the best
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:27 pm

Сонце
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:29 pm

еклер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Warlic - Admin
Admin
Admin
Warlic - Admin

Број на мислења : 104
Age : 23
Местолокација : (мкд)Струмица
Registration date : 2008-07-26

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:33 pm

ротквица

_________________
Warlic the best
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:39 pm

авијатичар
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:41 pm

реплика
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 6:44 pm

амстердам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 7:13 pm

министер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyПон Aвг 04, 2008 11:30 pm

Република
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyВто Aвг 05, 2008 12:40 am

акорд
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Gattuso.TheMan
Блиску до Модератор
Блиску до Модератор
Gattuso.TheMan

Број на мислења : 117
Age : 24
Registration date : 2008-08-03

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyВто Aвг 05, 2008 12:45 am

Декан
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
enriquefan
Модератор
Модератор
enriquefan

Број на мислења : 199
Age : 24
Местолокација : Струмица/Македонија
Registration date : 2008-08-04

Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови EmptyВто Aвг 05, 2008 12:50 am

ној
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.bidicool.com
Sponsored content
Игра на зборови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Игра на зборови   Игра на зборови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Игра на зборови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Забава И Култура :: Вицеви , Финти-
Отиди до: